top of page
Untitled_Artwork 29.jpg

Jestli chcete cvičit mrtvé tahy a nemít záda v očistci, je potřeba si uvědomit, že mrtvý tah není cvik na záda. Posiluje úplně celé tělo a v hlavní roli při něm fungují zadní stehna, zadek a střed těla.

Untitled_Artwork 30.jpg

Bederní vzpřimovače jsou schopné vydržet opravdu hodně a berou na sebe zátěž kdykoliv, kdy už ostatní svaly nemůžou. Proto často bývají přetížené a téměř se neděje, že by byly podpracované a potřebovaly posílit.

Untitled_Artwork 31.jpg

Jak tahat správně? Soustřeďte se na základní principy silového tréninku - u mrtvého tahu je extrémně důležité dbát na zapojení chodidla, správný dech, vnitrobřišní tlak a nastavení těla. Jak na to se dozvíte dole ve videu z Učebny.

HLAVNÍ BODY:

 

- tři body opory - cvičte naboso nebo v obuvi, která umožňuje vnímat chodidla

- dech - zadržení dechu slouží pro maximální tlak a stabilitu v trupu, nádech dolu a výdech nahoru se jeví jako lepší možnost pro běžnou populaci

 

- břišní válec - vnitrobrišní tlak pomáhá aktivovat střed a držet záda v bezpečí

 

- nastavení těla - zarovnání hrudníku pánve a hlavy je naprosto stěžejní pro správně provedený mrtvý tah, trénovat ho můžete s tyčí na zádech

PS: jestli chcete jít ve svých diagnostických a trenérských schopnostech o krok dál, je tu pro vás moje online Učebna. Mým cílem je, aby z vás byli profíci v oboru, kteří umí pomáhat klientům měřitelně a efektivně.

bottom of page